זכות הנהיגה מתייחסת לאישור של אדם ממדינת ניו יורק להעניק רישיון לאדם אחר עם רישיון נהיגה מניו יורק. זכות מנהיגות היא אדיבות המופנית על נהגים מחוץ למדינה, המאפשרת להם לנהוג ברכב בניו יורק.

במדינות מסוימות

רישיונות נהיגה עשויים להישלל בגין הפרות נהיגה, כגון אי תשלום מזונות ילדים או החזקת אלכוהול שלא כדין על ידי קטינים. כל מי שהורשע בעבירת מהירות במדינה אחרת יכול להגיש בקשה לרישיון נהיגה מוגבל. יתכן שתוכל לקבל הרשאות אלה אם רישיון הנהיגה שלך מונע עקב הרשעה בעבירה או אם יש לך צרכי נהיגה בסיסיים, כגון הובלת תלויים או שמירת רישיון נהיגה תקף בעבודה.

ייתכן גם שרישיון הנהיגה שלך יישלל אם הוא נשלל עקב מספר עבירות נהיגה, מחלה או גיל. מדינות רבות מאפשרות השעיה בטענה שלנהג יש מוגבלות, כולל ראייה מטושטשת או אפילפסיה.

רבים במהירות מופרזת ונהיגה בהשפעת אלכוהול כפופים לאיסור נהיגה או לפסילה. השעיה או מניעה יכולים להיגרם גם אם אתה עוזב את מקום התאונה או אם אתה תוקף נהג אחר.

התנהגות מסוג זה עלולה לגרום לביטול רישיון נהיגה

אך עבירות דומות המובילות להשעיה יכולות להיות חמורות יותר ובמקרים רבים ניתן לבצע עבירות חוזרות ונשנות על ידי השעיה. ישנן מספר סיבות לכך שניתן לשלול או לשלול את רישיון הנהיגה של מישהו. תהיה הסיבה אשר תהיה, רישיון מושעה ונשלל יכול להוות מכשול מרכזי לקיומו של אדם פרטי, דבר המקשה על עבודתו ועל חברתו.

נהיגה בדרכים ציבוריות ובכבישים מהירים נתפסת כפריבילגיה, ולא כזכות, ולמדינות יש הרבה מרחב פעולה בכל הנוגע למשיכת רישיונות לנהיגה רשלנית או רשלנית.

מדינות מסוימות מטילות קנסות בגין פסילות נהיגה בגין עבירות שלא הותרו

כגון אי תשלום מזונות ילדים. בחלק מהמדינות נהגים שהורשעו בהפרות נהיגה מסוימות עומדים בפני פסילה או שלילת רישיונם בנוסף לתוצאות אחרות. עונשים על נהיגה בזמן שהושעו או שוללו רישיון יכולים לכלול קנסות, עונשי מאסר ועונשים גבוהים יותר עבור עבריינים חוזרים.

בתום תקופת ההשעיה אין השעיה סופית של הרישיון שלך

אך לאחר מכן תצטרך לשלם את דמי ההשעיה הנדרשים, המשתנים בהתאם למדינה. כרטיסי תנועה יכולים להוות נקודת השעיה או ביטול אם אתה צובר שמונה נקודות תוך 18 חודשים ורישיונות הנהיגה שלך מושעים למשך 30 יום (עבור ההשעיה הראשונה), 60 יום על ההשעיה השנייה, 90 יום מושעה או על השעיה שלישית. אם הורשעת בגין שימוש בטלפון הנייד שלך (כרטיס 5 נקודות) או בנהיגה ביותר מכרטיסי 6 נקודות, ניתן לשלול גם את רישיון הנהיגה שלך.

אם אתה נהג באחת משש המדינות לעיל

במדינתך תוכל לשלול את הרישיון שלך אם אינך מציית לזימון בניו יורק בגין עבירות תעבורה. אתה עלול גם לאבד את רישיון הנהיגה ואת רישיון בנבאדה. אם רישיונות הנהיגה שלך מושעים או נשללים במדינה אחרת, עליך לעקוב אחר נהלי ההשבה להחזרת רישיון נהיגה בנבאדה.

אם אתה בן 21 ומעלה והורשעת בנהיגה בשתייה או בסמים בכל מדינה או מחוז כלשהו (למעט אונטריו

קוויבק וקנדה) הרישיון של ניו יורק יכול להיפסל למשך עד 90 יום . נהגי מדינה שמשיגים כרטיס בניו יורק צריכים לפנות למינהל רכב מנועי במדינתם ובמחוזם שלהם אם הם מושפעים מההרשעה במדינה אחרת.

בנוסף להשעיות מבוססות נקודות

ישנם מספר מקרים אחרים העלולים להוביל לפסילת נהיגה. הנהיגה בהשפעת סמים או אלכוהול מביאה לאיסור נהיגה אוטומטי של 90 יום לפחות למשל. גם עבירות חמורות יותר כמו רמות גבוהות של אלכוהול בדם או מעורבות בתאונה יכולות להיענש עד 90 יום של פסילת נהיגה.

לנהיגה מסוכנת

רשלנית או פזיזה עלולות להיות השלכות משפטיות חמורות, החל מאובדן רשיון נהיגה זמני ועד קבוע. משיכת רישיון הנהיגה ורישיון הנהיגה שלך עשויה להיות השפעה ארוכת טווח על פרנסתך. חשוב להבין מדוע ניתן לשלול את רישיון הנהיגה וכיצד להילחם בהאשמות העלולות לגרום לשלילת רישיון נהיגה בגין עבירות מהירות במהירות או רשלנות. זכור כי מקובל שאנשים חושבים שאם הרישיון שלהם מושעה, הם תקועים ברחוב ללא מוצא ואינם יכולים לקבל אותו בחזרה. עורך דין מנוסה יכול לעזור לך להימנע מאיסור נהיגה ולהשיב את זכויות הנהיגה שלך, גם אם הן מושעות.

רישיון שהושעה או נשלל בגין עבירות אלכוהול או סמים מסוימות ניתן להגיש בקשה לרישיון נהיגה מוגבל עם נעילת הצתה (IID)

אם הושעתה במדינה אחרת ו / או נשללת, אינך יכול להגיש בקשה לרישיון ממלכתי אם ההשעיה או הביטול שלך מסתיימים במדינה האחרת. המשמעות היא שאם יש לך רישיון שהושעה או נשלל במדינה כלשהי, לא תוכל להשעות או להפסיק רישיון נהיגה באילינוי.

כל 50 המדינות ומחוז קולומביה מתירים ביטול נהיגה אם נהג הורשע במספר DUIs או במספר מסוים של כרטיסי תנועה בגין הפרות רבות מספור בכל עת

רוב המדינות גם מפשיטות נהגים שהורשעו בנהיגה ללא רישיון של רישיונותיהם. עליך לברר פרטים עם משרד המחלקה הממלכתי הממלכתי שלך.

בשנת 2012 הודיע מושל ניו יורק אנדרו קווומו כי ניו יורק תטיל כמה מהכללים המחמירים במדינה על נהגים שהורשעו בהפרות חמורות

על פי החוק בניו יורק, על פי הנחייתו של המושל קווומו, נהגים עם הפרות חמורות או הרשעות חוזרות ונשנות בגין נהיגה בשכרות או בהשפעת סמים יכולים לבטל את רישיונם לתקופה מוגבלת. על פי הכללים החדשים, ל- DMV תהיה אפשרות לבדוק את רישיון חיי הנהיגה לפני שהנהג מגיש בקשה להחזרת רישיונו אם הוא נשלל בגלל הפרעות DUI או הפרות אחרות.
למידע מורחב בתחום של עורך דין מרב"ד באפשרותך להעיף מבט ב- tabura.co.il

כרטיסי מעבר לניו יורק ונושאים אחרים הקשורים לנהיגה יקבלו תשומת לב מיוחדת לנהגים חדשים. כדי לעקוב אחר התנהגות נהיגה בניו יורק, ה- DMV שומר את נתוני הנהיגה של כל הנהגים המורשים.