את תעודת הנישואין תצטרך גם לשלוח לאחר החתונה על ידי משרד הממשל הקפריסאי הרלוונטי, וזה גם משהו שנוכל לארגן עבורך תמורת תשלום קטן. לזוגות שאינם בריטים, נוכל גם לבקש ממשרד ניקוסיה להביא תעודת נישואין על מנת לקבל חותמת אפוסטיל – זה נדרש למדינות מחוץ לאזור שנגן ולאזרחים בריטים המתגוררים דרך קבע בחלק מהמדינות.

אזרחים זרים שנישאים בקפריסין צריכים להיות גם מודעים לכך שפקיד הנישואין ישלח עותק של תעודת הנישואין לשגרירות או לקונסוליה של אזרחים זרים במדינה

למידע מלא על הדרישות לנישואין, צור קשר עם משרד עורכי הדין שלנו בקפריסין. אזרחים זרים המעוניינים להתחתן במדינה זו יכולים לסמוך על עורכי הדין שלנו בקפריסין שיעזרו להם עם הניירת שהם צריכים להכין. מי שרוצה להתחתן בקפריסין, ללא קשר אם הם אזרחים זרים או תושבים, יכולים לעשות זאת בהתאם להוראות חוק הנישואין 2003.

קל יחסית לאזרחים בריטים ואיירים להתחתן בקפריסין

וזה חוקי לחלוטין להתחתן בבריטניה ובאירלנד. עם זאת, החוק בקפריסין חייב לעמוד בקריטריונים רבים לפני הנישואין. אם אתם מחפשים נישואים חוקיים בקפריסין ומחוצה לה, עליכם לעבור כמה הליכים פורמליים.
למידע נוסף בתחום של חתונה אזרחית בקפריסין עזרה בהכנת מסמכים ניתן לבקר ב- free-wedding.info

 

כדי להינשא כחוק בקפריסין, עליך להגיש את בקשת הנישואין שלך באופן אישי לפקיד נישואין בעירייה לבחירתך לאחר הגעתך לקפריסין. את כל המסמכים יש להביא אתכם לקפריסין ולהציגם באופן אישי בפני פקיד הנישואין בעירייה שתבחרו, לפחות 3 ימי עבודה לפני החתונה. בעת הגשת בקשה לרישיון נישואין קפריסין, יש להגיש את המסמכים הבאים הן עבור החתן והן עבור הכלה.

הדרישות המשפטיות המלאות משתנות ממדינה למדינה

אך בכל יעד, בני זוג צריכים להחזיק במסמכים אלה במקור (ללא צילום) או עותק מאושר. ממשלת ארה"ב עוקבת אחר המסמכים התקפים מבחינה משפטית בכל מדינה, כולל ניגריה, ותדחה תעודת נישואין אם היא מגיעה מהמקור הלא נכון.

לא משנה היכן אתה מתחתן

אתה צריך להשיג תעודה המשכנעת את רשויות ההגירה בארה"ב שהם הוכרו חוקית במדינה או במדינה שבה היית נשוי. אם אתה נשוי או מתכוון להתחתן בניגריה, תחילה עליך להכיר את הדרישות של ניגריה לנישואים חוקיים ללא אזרחים. אם אתה עומד בכל הדרישות החוקיות של המדינה שבה אתה נשוי, הנישואים שלך חייבים להיות תקפים בבריטניה ואינם דורשים רישום. אם אתם מתכננים לארח חתונה בארצות הברית, עליכם לציית לחוקי המדינה בה אתם נשואים.

 

כדי להינשא בקפריסין, אזרחי ארה"ב ואזרחים זרים אחרים חייבים להגיש בקשה אישית לרישיון נישואין בעירייה (בניין העירייה) שבה הם מתכוונים להינשא. על בעלי עניין לפנות באופן אישי לרשות הנישואין האזרחיים על מנת לקבל מידע על המסמכים שעליהם לספק על מנת לערוך נישואים אזרחיים בקפריסין. נישואים בקפריסין מוכרים ברחבי העולם ומחייבים מבחינה משפטית.

עליך להיות תושב קפריסין תוך 3 ימי עבודה חינם לפני יום חתונתך

עליך לספק את כל התיעוד הדרוש ולהיות בקפריסין שלושה ימי עבודה חינם לפני יום החתונה. אם אתם מתכננים טקס דתי, עליכם לפעול לפי הדרישות המשפטיות הנ"ל והנוהל הקפריסאי, אך תצטרכו גם ליצור קשר עם הכומר הרשום של הכנסייה בה אתם מתכננים להינשא על מנת לנקוט בצעדים נוספים הנדרשים לטקס הדתי.

במקרה שבני זוג מעוניינים להתקשר בנישואין דתיים

חלות אותן דרישות חוק ואותו נוהל כמו בנישואין אזרחיים. בשני המקרים, על בני הזוג להינשא תחילה כחוק על ידי הגשת בקשת נישואין למשרד הממשל המקומי, ויש לספק תיעוד רשמי לקיום הטקס.

במקרה זה

בני הזוג יחתמו על הודעת הנישואין ויוכלו להתחתן תוך 15 יום ממועד הגשת הבקשה, אך לא יאוחר מ-3 חודשים. אם בני זוג מתחתנים מוקדם מסיבות מיוחדות, הם יפעלו לפי נהלים מיוחדים ויוכלו להתחתן ביום הגשת הבקשה או תוך חמישה עשר יום. ניתן להשלים נישואים אזרחיים בקפריסין ביום אחד בלבד, בתנאי שהמבקש יגיש את המסמכים מראש ובקשתם מאושרת על ידי העירייה.

נישואים בקפריסין רלוונטיים במיוחד לזוגות  שרק מתכננים להתחתן או שכבר עוקבים אחר הליך שלב אחר שלב להכשרת בן זוג זר בישראל

לאחר נישואים בקפריסין, זרים שחוזרים למדינות מולדתם יכולים לקבל הכרה בנישואיהם שם. עוד נאמר, כי על פי החוק, אם אחד הצדדים לנישואין לכאורה הוא אזרח של מדינה זרה שיש לה שגרירות או קונסוליה בקפריסין, פקיד הנישואין שולח עותק מאושר של תעודת הנישואין לשגרירות או הקונסוליה של אותה מדינה בקפריסין. כל המסמכים המשפטיים הנדרשים לצורך קיום נישואים רשמיים בקפריסין חייבים להיות מונפקים על ידי הרשויות הממשלתיות הרלוונטיות כגון משרד החוץ, משרד המשפטים, עורך דין מורשה וכו'.

מסמכים אלו אינם תקפים יותר יותר מ-3 ימים לפני מועד החתונה. כאשר עורך דין חותם עליו, חשוב שתצרפו את כרטיס הביקור שלו עם שם מלא, כתובת, מספר טלפון ומייל למקרה שעיריית קפריסין תצטרך ליצור איתם קשר.

לאחר החתונה

פקיד הנישואין ישלח עותק מאושר של תעודת הנישואין לשגרירות ארצך בקפריסין. אם אתה והעתיד שלך (שחי מחוץ לארה"ב) עדיין לא התחתנתם או ערכתם טקס לא רשמי שאינו נחשב כחתונה רשמית במקום בו היא נערכה, תוכלו להגיש בקשה לקבלת ויזה זמנית זו 90 ימים. ), שאיתו יכול ארוסך (ארוסתך) להיכנס לארצות הברית ולחגוג את החתונה. את מקור המסמך יש להגיש לפנקס רישום נישואין בצירוף שאלון לקבלת תעודת נישואין. יש לערוך את המסמך לא לפני 90 יום לפני החתונה.

לעומת זאת, פקיד הנישואין מטיל ספק בנכונות או באמיתות הראיות שסופקו על ידי הצדדים הנוגעים בדבר, או אם הצדדים הנוגעים בדבר אינם מסוגלים לספק מסמך רשמי כזה (למשל אזרחים בריטיים), להיות מזומן. להעיד בשבועה בפני רשם בית המשפט המחוזי שהוא רווק ומעולם לא נשוי. כמו כן, הרשם מנפיק תעודת נישואין לבני הזוג וכן רושם כל גירושין המתרחשים בקפריסין. במילים אחרות, כל הדרישות החוקיות לחתונה בקפריסין חלות גם במקרה זה.