כשהבניין מתחיל להיפתח מחדש, יותר ויותר הורים לחיות מחמד מבחינים בחרדות אצל כלביהם כאשר הם עוזבים לפרקי זמן ממושכים. חרדת ההפרדה בכלבים הוכיחה את הגורם העיקרי להרבה מהתנהגויות קדחתניות והרסניות שהורים מחמד מבלבלים עם בעיות התנהגות אחרות. כאשר הורים לחיות מחמד חוזרים למשרד או לעבודה ומשפחות חוזרות לפעילויות מחוץ לביתם, כלבים מתמודדים עם מציאות חדשה שיכולה לגרום ללחץ חמור וחרדת פרידה.

הגורמים לחרדת הפרדה אצל כלבים כוללים שינויים בהורים לחיות מחמד

דפוסי סוציאליזציה חדשים, שינויים בסביבה, הזנחה, חופשות ארוכות, חוסר השכלה, אימוץ מוקדם, מות חבר של חיית מחמד, ירושה, גנטיקה התנהגותית ושעמום. גם אם הווטרינר שלך מסכים שחרדה היא הגורם ללחץ של כלבך, ישנן מספר דרכים לעזור לכלב שלך להירגע כרגע, בהתאם לסוג החרדה שהוא חווה. אתה יכול להשתמש בשגרה כדי לעזור לכלב שלך להתמודד עם מתח וחרדה.

אחת הדרכים להפחתת החרדה אצל כלבים

היא חוסר רגישות לרצונות הגורמים לחרדה. טיפול בחרדת כלבים כולל שינויים התנהגותיים כדי לסייע לגור שלך ללמוד שלהיות לבד זה לא מפחיד. ישנם מספר צעדים שתוכל לנקוט בכדי להפחית חרדה בבית, אך אם עזרה מקצועית לא עובדת או שלכלבך יש חרדה קשה, התייעץ עם מאמן מקומי המתמחה בחרדות.

עם חרדת הפרדה

אתה יכול לעודד את הכלב שלך להתיישב, להירגע, להיות עצמאי, להיות קשוב ולנהוג בהתנהגויות שמעולם לא הוגברו. כלבים עם חרדת הפרדה קשה לא צריכים להישאר לבד במהלך תקופת הטיפול, שכן חוויה חרדתית עלולה לגרום לנסיגה בטיפול. אם כלב מפחד מהפרדה בקופסה, יש להיזהר, שכן הקופסה יכולה לעודד ניסיונות בריחה אינטנסיביים, מה שעלול להוביל לפציעות קשות.

לכלבים עם חרדת הפרדה עלולים להיות קשיים ובעיות התנהגות כשהם נשארים לבד

הם יכולים לנבוח, ליילל, ליילל, להתנשף, להריר, להטיל שתן, להתייבש על הרצפה או בריהוט, להרוס פריטי בית, רהיטים ועובש בקופסה ולברוח מהקופסה וכתוצאה מכך פגיעה עצמית. כלבים המנסים להימלט או להיבהל בתוך הגבולות עלולים להיות בעלי זעם הרסני ברחבי הבית וזיהום כאשר הכלב ננעל בכלוב במרתף או בחדר הכביסה עקב צפיפות וחרדת מחסומים הקשורים לניסיונות בריחה.

חרדת ההפרדה

היא הפרעה נפשית ויש להתייחס אליה ככזו, כך שהבעלים יוכל לעזור לכלב במידה מסוימת, אם בכלל. כלבים שחשים פחד מהפרדה אינם צייתנים, אך הם מתנהגים בצורה כזו שניתן לתפעל את תשומת ליבם של בעליהם ולחפש נקמה על היותם לבד.

אם אינך רואה סימנים של חרדת הפרדה כאשר אתה עובר למקום חדש

הכלב עלול לפחד להישאר לבד. תופעה שכיחה, ואני לא חושב שזו תנועה עצמה, היא שלכלבים מסוימים יש נטייה לחרדת זמן בלבד, והמרחק ממקום מוכר יכול לעורר את האירועים שגורמים לפחד הזה. כלבים שחוו טראומת נטישה בעבר הם נפוצים, וכלבי הצלה רבים מועדים לפחד מוגבר מפני נטישה.

בבלוג זה נתעמק בנושא החרדה אצל כלבים

הסימפטומים ומה אתה יכול לעשות כדי לגרום לכלב שלך להרגיש בטוח. מגורים וכלבים בוגרים, חרדת הפרדה היא כאשר הכלב שלך מגלה לחץ קיצוני בכל פעם שאתה עוזב אותו עד חזרתך. חשוב להבין כי הרס הבית והזיהום המתרחש בעת חרדת ההפרדה אינם "שנאת הכלבים להעניש או לנקום את בעליהם על עזיבתם, אלא תגובה של פאניקה.

חלק מהכלבים מחפשים דברים שאפשר לדבר איתם כשהבעלים שלהם נמצאים, בעוד שאחרים דואגים להיפרד מהבעלים שלהם. כמה כלבים מוסרים מבית הבעלים כי הם לא מאומנים או סובלים מבעיה רפואית.

מק'קונל סבור שיכולים להיות כמה סיבות

כולל להישאר לבד, הפרדות טראומטיות כמו אלה שנראו בכלבים נטושים ובמקלטים. הדרך הטובה ביותר לקבוע אם התנהגות נובעת מפחד הקשור לעזיבת הבעלים היא להקליט קלטת או סרטון וידאו של ההתנהגות כאשר הכלב נמצא לבד.

אם אין לך זמן או שהכלב שלך סובל מחרדת הפרדה מספיק חמורה

עליך להתייעץ עם מומחה כגון מומחה לבעלי חיים מוסמך לבעלי חיים (CAAB או ACAAB), רופא וטרינרי מוסמך על ידי הלוח. iorist (DACVB) או מאמן כלבים מקצועי מוסמך (CPDT). התרגילים הבאים לא יבטלו את חרדת ההפרדה של כלבך, אך הם עשויים לסייע בהפחתת התסמינים וחומרת הפרקים שלו. הכלב שלך עשוי להתחיל לגלות התנהגות חרדה כאשר הוא רואה אותך מתכונן לעזוב את הבית, מתנשף או צועד.
כדי לבדוק פרטים מורחבים בנושא של חרדת נטישה אצל כלבים נא להעיף מבט ב- mika-pet.co.il

על ידי מתן מקום לכלב שלך להירגע לפני שאתה יוצא מהבית

תוכל לבקר אצל הווטרינר מבלי לחוות חרדה. בשלב זה אתה אמור להיות מסוגל להשאיר את הכלב שלך לבד לפחות 90 דקות והוא לא צריך להראות סימני לחץ אם אתה משאיר אותו לבד במשך 4-8 שעות במהלך יום העבודה (לעולם לא צריך להשאיר כלבים בוגרים וגורים צעירים. לבד במשך יותר מ 8 שעות). פונקציית יומן פעילות מעשית יכולה לסייע לבעלים ולווטרינרים לתעד את התנהגות הכלב לאורך פרק זמן מסוים, המספק את היכולת לקבוע האם הכלב סובל מחרדת הפרדה או לא.

אלכסנדרה באסט היא הבעלים והמאמנת של Dog Savvy לוס אנג'לס, חברת אילוף כלבים בלוס אנג'לס. היא מתמחה באילוף כלבים חיובי לפתרון התנהגות כלבים, חרדת הפרדה, התנהגות רצועה ובעיות תוקפנות.